Adwokat Wrocław Michał Stawiński

Zasady rozliczeń za świadczoną pomoc prawną

Wynagrodzenie za pomoc prawną świadczoną przez adwokata Michała Stawińskiego jest ustalane z góry indywidualnie z każdym klientem. Świadczenie pomocy prawnej odbywa się na podstawie jednorazowych zleceń lub na podstawie stałej obsługi prawnej. Możliwe jest m. in. rozliczenie w formie wynagrodzenia ryczałtowego (z góry ustalona stawka za wykonanie określonej usługi prawnej) bądź według stawki godzinowej. W niektórych przypadkach ustalana jest również tzw. premia za sukces (success fee). 

 

Wynagrodzenie za usługi prawne jest płatne z góry. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość rozłożenia honorarium na raty.

 

W celu uzyskania wstępnej informacji o wysokości wynagrodzenia w konkretnej sprawie proszę kontaktować się bezpośrednio z adwokatem Michałem Stawińskim drogą telefoniczną (+48 796 230 136) lub mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

Jakie czynniki wpływają na wysokość wynagrodzenia?

Na wysokość wynagrodzenia za udzielenie porady prawnej lub prowadzenie postępowania wpływa wiele indywidualnych okoliczności. W szczególności istotne znaczenie mają takie czynniki jak:

  • rodzaj i stopień skomplikowania zagadnień prawnych dotyczących danej sprawy,
  • czas niezbędny do rzetelnego i kompleksowego wykonania usługi prawnej, w tym czas na analizę niezbędnych dokumentów i materiałów,
  • miejsce prowadzenia sprawy,
  • termin wykonania usługi prawnej,
  • wysokość stawek opłat minimalnych za czynności adwokackie określone rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 roku w sprawie opłat za czynności adwokackie (Dz. U. z 2015 r., poz. 1800).

 

Jak można obniżyć koszty postępowania sądowego?

Strona postępowania sądowego może domagać się zwolnienia od kosztów sądowych. Możliwość uzyskania zwolnienia od kosztów sądowych dotyczy również osób korzystających z pomocy prawnej udzielanej przez profesjonalnego pełnomocnika (np. adwokata). 

 

Szczegółowe informacje dotyczące zwolnienia od kosztów postępowania sądowego dostępne są pod linkiem: Zwolnienie od kosztów sądowych

 

 

 

W celu uzyskania pomocy prawnej skontaktuj się: +48 796 230 136

W celu uzyskania pomocy prawnej skontaktuj się z adwokatem Michałem Stawińskim za pomocą formularza korzystając z przycisku obok lub telefonicznie dzwoniąc pod numer telefonu: +48 796 230 136.